- ...
- Головна
- Електрообладнання
- Генератори
Ремонт генераторів
Так уже склалося, що двигун внутрішнього згоряння переважно складається з безлічі рухомих деталей, абсолютно закономірно схильних до підвищеного зносу. Для прогнозування виходу з ладу певного вузла виробники ввели поняття "ресурс", значення якого визначає на етапи випробувань при створенні автомобіля і коригують його при подальшій експлуатації.
Ресурс роботи генераторів
Оціночний ресурс генераторів становить 120 тисяч кілометрів пробігу автомобіля, що в середньому означає 4-5 років його експлуатації. Причому настільки недовгий термін свого життя генератор працює у вкрай екстремальних умовах: різкі перепади температур в дуже широкому діапазоні, сильна забрудненість, штатна робота на оборотах, в 2-3 рази перевищують обороти самого двигуна! Не дивно, що в один зовсім непрекрасний момент раптово ви опинитеся перед фактом поломки такого важливого вузла рухової установки вашого автомобіля. І хоча обслуговування генератора зведено до мінімуму, дотримуючись кількох нескладних правил ви завжди зможете вчасно виявити несправність або навіть уникнути її зовсім.
Правильна експлуатації генераторів
- Перед поїздкою переконайтеся в працездатності генератора по контрольній лампі приладової панелі. При повороті ключа в замку запалювання до позиції запуску двигуна контрольна лампа повинна горіти, а після запуску - згаснути, що в більшості випадків буде означати нормальну роботу генераторної установки. Однак цей спосіб не дозволяє виявити поломку регулятора напруги.
- Після запуску і прогріву двигуна незайвим було б поглянути на свідчення бортового вольтметра (якщо він є). В іншому випадку необхідно мультиметром перевірити чи приходить на клеми акумулятора напруга. Нормально працюючий генератор повинен видавати напругу в діапазоні від 13.5В до 15В.
- Через кожні 16-20 тисяч км пробігу перевірте натяг приводного ременя. У разі приводу клиновим ременем прогин при сильному натисканні великим пальцем повинен складати 10 мм. При великих значеннях його необхідно підтягнути! При цьому слід враховувати рекомендації виробників по конкретної моделі авто, тому що часто натяжна планка повинна фіксуватися за допомогою динамометричного ключа зі строго певним зусиллям. Для моделей з полікліновий ремінь натяг здійснюється притискним роликом, параметри натягу якого також нормуються фірмою-виробником автомобіля.
- Контролюйте знос щіток, підшипників і контактних кілець генератора. Вперше це слід зробити через 50-60 тисяч км пробігу, а потім - кожні 25-30 тисяч км. Зрозуміло, ці операції слід проводити при відключеному АКБ. Щітки, що мають виступ з щіткотримачем менше мінімально допустимого, підлягають заміні. Величина мінімального виступу залежить від моделі і звичайно варіюється в діапазоні 4-12 мм. Переконайтеся в вільному ході щіток, при необхідності їх слід очистити від забруднень. Те саме можна сказати і до контактні кільця: необхідно забезпечити хороший електричний контакт, для чого потрібно видалити нагар і оксиди. Знос підшипників перевіряється при знятому приводному ремені і щітки. Обертання рукою ротора генератора повинно відбуватися плавно, без труднощів, биття і сторонніх звуків.
Якщо хоч один з наведених тестів показує наявність проблеми - не тягніть з ремонтом. Подальше зволікання призведе тільки до більш дорогого ремонту або взагалі повної заміни генератора.
Ремонт генераторів в будь-якому куточку України
Наша компанія пропонує послуги з обслуговування та ремонту для всього асортименту генераторів автомобільної, сільськогосподарської та спецтехніки, представлений в нашому інтернет-магазині, крім цього переліку будь-який інший генератор будь він вітчизняного походження (Україна, Росія, Білорусь та ін.) Або ж імпортного виробництва можуть бути відремонтовані. Для цього у нас є спеціалізований сервісний центр з командою досвідчених дипломованих фахівців, оснащений всім необхідним обладнанням для ремонту та діагностики, а також склад оригінальних якісних запчастин. Ми гарантуємо вам не просто якість нашої роботи, ми гарантуємо чесне і відкрите ставлення, що підтверджується нашою репутацією і роками бездоганної роботи! Ми ніколи не нав'язуємо вам непотрібних додаткових робіт, прихованих послуг і завжди чесно проконсультуємо по будь-яких виникаючим питанням.
Остаточна вартість ремонту генератора визначається після проходження процедури огляду та дефектації в нашому сервісному центрі.
Ми ремонтуємо генератори з будь-якого куточка України. Для цього Вам необхідно:
- Зв'язатися з нами по телефону або через форму зворотного зв'язку на нашому сайті.
- Отримати безкоштовну консультацію нашого фахівця з виниклої у Вас проблеми (можливо, ми зможемо Вам допомогти відразу).
- Привезти несправний генератор на наш сервіс (якщо Вам так зручніше), або відправити зручною для Вас транспортною компанією.
- Ми погоджуємо з Вами терміни ремонту и доставки, і Ви забираєте вже відремонтований генератор.
На всі роботи і запчастини надається повна гарантія від трьох до дванадцяти місяців.