Секційні гідророзподільники працюють у великому діапазоні температур робочої рідини: від -40 і до +75°С. Вони використовуються в гідросистемах, встановлених на більшості механізмів всього парку самохідної важкої техніки. Така універсальність досягається секційної конструкцією гідророзподільників. 

Схематично секційний гідророзподільник можна змалювати таку картину: 

  • одна напорна секція;
  • кілька робочих секцій - по одному золотнику в кожній;
  • одна зливна секція.

Робочі секції
У кожній секції гідророзподільника, крім двох крайніх, міститься тільки один золотник і вона може управляти тільки одним потоком робочої рідини, тобто тільки одним гідропристроїв. Така секція називається робочою секцією або робочим портом. У каналах робочих секцій встановлюються вторинні клапани: антікавітаціонний, антішоковий або комбінований. Кілька робочих секцій збираються разом за допомогою стяжних гвинтів і шпильок.

Напорная секція
Напорная секція призначена для забору робочої рідини в розподільник. У напірної секції розташовані запобіжні і зворотні клапани. Запобіжний клапан захищає всі гідравлічні пристрої, які управляються секційним гідророзподільником, від перевантажень. До нагнітальній секції від насоса підводиться потік робочою рідини. У деяких випадках напірний потік від зливної через робочі секції направляється в напірну і потім в гідробак.

Зливна секція
Зливні секції виконують дві функції:

  • зливає робочу рідину від робочих секцій в гідробак;
  • об'єднує разом декількох гідророзподільників в єдину гідросистему.

З'єднати разом кілька гідророзподільників можна за різними схемами: паралельной, послідовной або комбірірованной схемами. Для випадку об'єднання в зливний секції присутній зворотний клапан, який вимикає подачу потоку рідини від іншого гідророзподільника.
У ряді конструкцій гідророзподільників зливна секція направляє зливний потік через канали робочих секцій у вхідні, в якій передбачен порт зливу. Ця схема зручна для підключення гідромагістралей.

З'єднання секцій
Напорная секція, встановлюється з одного боку, слідом йдуть робочі секції в кількості зазвичай до 12 штук, і потім - зливна секція. Для ущільнення з'єднань між секціями використовуються гумові кільця ущільнювачів, які щільно встановлюються в спеціальні канавки на корпусах секція і стягуються болтами і шпильками.

Такий набірний принцип конструювання гідророзподільників забезпечує велику кількість різних комбінацій вузлів. Саме це зумовлює успіх використання секційних гідророзподільників. Причому можна купити секційний гідророзподільник з робочими секціями, що мають різні робочі характеристики. Це дозволяє, по-перше, мати доступну (нічого зайвого) ціну секційного гідророзподільника, а, по-друге, зібрати потрібну по функціоналу гідроустановку практично для будь-якого механізму.

Читати повністю →

Показано з 1 по 25 із 25 (1 сторінок)