Блоки керування - це гідроупідсилюючий пристрій, призначений для управління золотниками систем управління гідроприводів і гідродвигунів в сільськогосподарській, лісозаготівельної, комунальної та дорожньо-стороітельная техніки.

У машинах, які мають системи з відносно невисоким тиском робочої рідини в гідросистемі (60-80 дм3/хв (л/хв)), оператор (водій) може впоратися з керуванням гідророзподільників звичайним м'язовим зусиллям. На таких машинах блоки керування не встановлюється, а оператор управляє дією робочого органу (ковша, кузова і т.п.) за допомогою звичайних механічних важелів, встановлених прямо на гідророзподільники. Більш продуктивні машини мають робочий тиск в гідросистемі понад 80 л/хв, і оператор не в змозі якісно управляти механізмом. У деяких випадках він взагалі не може впоратися зі звичайним механічним управлінням золотниками гідророзподільника, так як тиск в системі перевищує його м'язові можливості. В цьому випадку в гідросистему встановлюється спеціальний дистанційний блок управління золотниками гідророзподільника, який фактично являє собою гідропідсилювач з можливістю дистанційного, до 20 метрів, управління гідросистемою механізму.

Для дообладнання існуючих механізмів, що не мають в заводському виконанні гідропідсилювача керування, можна купити блок керування гідророзподільником і встановити його на машину. Управління механізмом якісно поліпшується і з'являється можливість проводити більш точні роботи. Такий блок керування іноді називають гідравлічним джойстиком, в тому випадку, якщо він має кілька каналів керування. Управління гідросистемою за допомогою гідравлічного джойстика називається сервокерування.

Схема роботи блоку керування працює наступним чином:
Порожнини золотника гідравлічного розподільника з'єднуються з лініями управління блоку управління. Гідророзподільник керує робочим органом механізму, наприклад ковшем екскаватора. Нахил вправо ручки блоку управління призводить до вступу робочої рідини в нижню порожнину золотника гідророзподільника - золотник переміщається і відкриває шлях робочої рідини до поршня гідроциліндра - гідроциліндр піднімає ківш. Нахил вліво ручки блоку управління призводить до зміщення золотника в іншу сторону - ківш екскаватора опускається. Силове зусилля для переміщення ручки блоку управління мінімальне на всьому шляху переміщення ручки. Зміщуючи ручку на більший кут, оператор тим самим відкриває більший зазор для силового потоку, швидкість переміщення робочого органу збільшується. У разі, якщо оператор відпустить ручку управління, потік робочої рідини відразу ж поверне її в початкове положення - робочий орган зупиниться.

Блоки управління можуть містити кілька клапанів - кілька каналів для управління золотниками гідророзподільників. Ручні блоки можуть містити по парі таких каналів. Це дає можливість одночасно керувати кількома рухами робочого органу одночасно і однією ручкою. Наприклад, оператор, переміщаючи вгору-вниз рукоятку піднімає-опускає ківш, рухом рукоятки вліво-вправо повертає стрілу екскаватора. Рухом рукоятки по діагоналі вліво і вгору стріла повертається вліво, ківш піднімається.
Ціна блоку управління коливається в залежності від його складності, кількості підтримуваних каналів, наявності додаткових електрично керованих гідроконтурі сервоуправления. Наприклад, на блоці управління гідросистемою екскаватора може перебувати кнопки загребания і перекидання ковша. Прості блоки управління, що представляють собою найпростіші гідропідсилювачі коштують недорого.

Читати повністю →

Показано з 1 по 4 із 4 (1 сторінок)