Гідророзподільники

Робота гідросистем передбачає розподіл потоків робочої рідини між різними вузлами гідросистеми, та в певній послідовності включення цих вузлів. Як правило, необхідно управляти потоком рідини між гідравлічним двигуном, робочими вузлами (гідроциліндром) і баком з робочою рідиною. Для цього існують спеціалізовані пристрої, які називають Гідророзподільники. Працюють вони в таким чином: оператор регулює напрямок потоку рідини, переміщаючи запірно-регулюючий елемент в потрібне положення - робоче, коли гідравлічний двигун качає рідину в робочі вузли, або в неробочий, коли рідина направляється вхолосту на слив в бачок.

Так як в якості робочої рідини можуть бути використані досить агресивні речовини (вода, водно-масляна емульсія та ін.), То до матеріалу гідророзподільників ставляться високі вимоги. Залежно від марки і моделі, від передбачуваних умов роботи гідророзподільники виготовляються зі сплавів високо і низьковуглецевих сталей, бронзи і модифікованого чавуну.

Окремі елементи поверхні розподільників захищають від абразивного впливу шляхом цементування, азотування або іншими способами. Маса і розміри різних гідророзподільників можуть істотно відрізнятися і залежать від обсягів робочої рідини, з якою доводиться працювати цьому пристрою - чим більше об'єми роботи, тим більше буде маса і габарити пристрою.

Підключення до гідросистемі розподільника може здійснюватися нарізним, фланцевим і стиковим з'єднаннями.

По управлінню гідророзподільники можна розділити на пристрої з ручним, електромагнітним, гідравлічним або електрогідравлічним керуванням.

У важкому транспорті і сільськогосподарських машинах залежно від типу запірно-регулюючого елемента застосовуються гідравлічні розподільники різних типів: 

  • золотникові;
  • кранові;
  • клапанні;
  • струменеві;
  • «сопло-заслінка».

Струменеві гідророзподільники мають дуже низькі вимоги до якості робочої рідини, але високу вартість. Тому в масовій техніці застосовуються дуже рідко. Клапанні мають найвищу герметичність, але дуже громіздкі, і тому також рідко використовуються. Кранові розподільники в гідравлічних системах можна зустріти значно частіше, так як ціна такого гідророзподільника дуже низька. Але пропускна здатність робочої рідини теж дуже невисока. Тому вони часто застосовуються в якості допоміжних в парі з золотниковими з гідравлічним управлінням. Найбільш масовим є гідророзподільник золотникового типу. Тому якщо купити гідророзподільник на будь-який важкий технічний засіб масового застосування (трактор, комбайн, навантажувач, самоскид і ін.) він буде золотникового типу. 

Простота управління, невелика маса і компактність зробили золотникові гідророзподільники найбільш популярними. Такі гідророзподільники можуть бути двопозиційними, трипозиційними і багатопозиційними. Ці розподільники можуть мати один або багато золотників. Більшість пропонуємих індустрією гідророзподільників - це многозолотникові пристрої в секційному і моноблоковим виконанні.

Читати повністю →

Показано з 1 по 32 із 73 (3 сторінок)