Без використання гідроциліндрів неможливо уявити багато сфер діяльності людини, де необхідне застосування великої сили для переміщення вантажів, грунту та інших речовин великої маси з місця на місце: в будівельній, сільськогосподарській та дорожньої техніки, в промисловості і на транспорті. Промислове обладнання, верстати, самоскиди, комбайни, бульдозери, екскаватори, комунальний транспорт і льонозбиральні машини - скрізь використовуються гідроциліндри.
Гідроциліндр, як пристрій є гідродвигуном зворотно-поступальної дії, що перетворює енергію тиску робочою рідини в механічну.
Принципово найпростіший гідроциліндр складається з корпусу (гільзи гідроциліндра), його кріплень (вушок і т.п.), штока з поршнем і ущільнювачів.
Гідроциліндри бувають односторонньої, двосторонньої дії і телескопічні.
Гідроциліндр односторонньої дії – гідроциліндр, в якому рух штока в одну сторону відбувається за рахунок тиску на поршень робочою рідини. В іншу сторону, в початкове положення, шток повертається за рахунок дії поворотної пружини.
Гідроциліндр двосторонньої дії – рух штока відбувається в одну і в іншу сторону за рахунок тиску на поршень штока робочою рідини з однієї або з іншої порожнини гільзи гідроциліндра. Пружина відсутня.
Телескопічні гідроциліндри – так називаються тому що мають зовнішню схожість з телескопом, який може розкладатися, збільшуючись в кілька разів від своєї початкової довжини. Являють собою складний пристрій з декількох гідроциліндрів, вставлених один в одного. Це дозволяє домогтися більшого загального ходу штоків гідроциліндра за рахунок ходу кількох малих штоків. Хід штока в телескопічному гидроцилиндре перевищує довжину його корпуса. Найчастіше використовуються на самоскидах.
У промисловості, в техніці і на транспорті найбільш поширеними є гідроциліндри двосторонньої дії. І односторонні і двосторонні гідроциліндри в побуті називаються поршневими гідроциліндрами.
Перш ніж купити гідроциліндр, необхідно визначитися з його параметрами:
- Робочий рівень тиску гідроциліндра.
- Діаметр гільзи (зовнішній і внутрішній в мм).
- Діаметр штока гідроциліндра.
- Діаметр і тип кріплення гільзи.
- Відстань між проушинами гідроциліндра в складеному стані.
- Відстань між проушинами в розкладеному.
- Відстань ходу штока гідроциліндра.
Якщо ви будете знати ці параметри - знайти і купити гідроциліндр для вас буде значно легше. У тому випадку, якщо ви не зможете знайти пристрій з такими параметрами, то ви зможете замовити його індивідуальне виготовлення.
За типом використання в спецтехніки основні типи гідроциліндрів бувають:
- Гідроциліндри екскаваторів: для рукояті, для ковша, для стріли, для опор, для повороту стріли.
- Гідроциліндри тракторів: підйом навісного обладнання, гідродвигуни системи рульового управління.
- Гідроциліндри бульдозерів: циліндри відвала і навісного обладнання.
- Гідроциліндри автогрейдерів.
- Гідроциліндри навантажувачів.
- Телескопічні гідроциліндри підйому кузова самоскидів і причепів.