В даний час модельний ряд комбайнів, застосовуваний у вітчизняному сільському господарстві дуже широкий: від вироблених ще в радянські часи «Нива СК-5», «ДОН» і до суперсучасних кораблів полів John Deere або Claas, від маленьких навісних тракторних жаток до зерно-, картоплі-і кормозбиральних універсалів.
Всі комбайни підрозділяються за типом приводу: самохідні, навісні або причіпні. Самохідні комбайни мають власного шасі і двигуном, а також різноманітним навісним обладнанням, що змінює функціонал самого комбайна. Навісні являють собою обвіс, який закріплюється на тій чи іншій моделі трактора, не мають ні шасі, ні двигуна. Фактично навісний комбайн перетворює певний тип трактора в той чи інший тип зерно-, картоплі та кормозбирального комбайна. Причіпний комбайн має власне шасі, яке може бути агрегований з майже з будь-якою моделлю трактора.
Відповідно, номенклатура запчастин для самохідних комбайнів значно ширше, ніж для причіпних або, тим більше, навісних комбайнів, і включає в себе не тільки деталі і вузли шасі, а й електрообладнання, гідро-, паливні та моторні деталі.
Класифікація запчастин зернозбиральних комбайнів за типом обмолоту комбайна:
За типом клавішних працюють більшість комбайнів. Роторні комбайни простіші, надійні, але вимагають невелику вологість зерна і особливо гарні для таких сухих культур, як кукурудза, наприклад, або соняшник. Клавішні машини незамінні при складних погодних умовах, високої вологості, і на "вологих" культурах: пшениці, ріпаку, жита або ячмені. Гібридні комбайни поєднують в собі високопродуктивність роторних і невибагливість клавішних, але їх використання буде мати сенс тільки у великих господарствах або при дуже високих урожаїв.
Кормозбиральні комбайни класифікують на два типи за способом подрібнення кормової маси, відповідно, запчастини для таких комбайнів - різні: барабанні кормозбиральні комбайни (ножі розташовані на поверхні барабана з горизонтальною віссю, яка знаходиться перпендикулярно напрямку руху силосної маси) і дискові кормозбиральні комбайни. В дискових ножі встановлені по радіусу диска, вісь якого спрямована вздовж руху силосної маси.
Вимоги до надійності комбайнів надзвичайно високі, тому що надзвичайно висока ціна простою такої техніки в період збору врожаю. Дуже важливо вчасно купити запчастини до комбайна «ДОН», «НИВА», які необхідні для його ремонту. Дрібний ремонт комбайнів можна провести і прямо в полі, головне, щоб були в наявності запчастини до комбайна. Ми розуміємо, що тримати весь перелік в запасі, практично як поставити запасну укомплектовану сільгоспмашину в гараж. Тому Вам було б дуже зручно отримати необхідні комплектуючі в найкоротші терміни, які знаходяться на нашому складі. Серйозний ремонт комбайнів іноземного виробництва можуть зробити тільки спеціальні сервісні служби. Ціни на запчастини до вітчизняних комбайнів, таким як Нива CK-5, Дон-1500, СК-6 значно нижче, ніж для іноземних комбайнів.