Абревіатура ПНВТ розшифровується як паливний насос високого тиску. Цей агрегат виконує одну з найголовніших функцій в конструкції всього двигуна: він подає певну кількість палива до форсунок за допомогою дозування. Процес відбувається під дуже високим тиском. Необхідна порція палива розраховується електронікою і залежить від рівня навантаження.
ПНВТ бувають декількох видів і діляться за певними критеріями:
1. За кількістю плунжерів:
- Багатоплунжерні (одному циліндру відповідає один плунжер). Корпус такого агрегату виконується в V-образному або рядному вигляді.
- Розподільчий (один плунжер працює для кількох циліндрів).
2. По виду приводу плунжера:
- Механічні.
- Пневматичні.
- Гідравлічні.
3. В залежності від методу, за яким дозується паливо:
- Паливо, що подається в форсунки, регулюється за цикл.
- Регуляція відбувається за допомогою дроселювання на впуску.
Тиск, що створюється в ПНВТ, знаходиться в діапазоні від 150 до 220 бар, сучасні моделі збільшують його до 1600 бар.
Чому ламається ПНВТ?
Основна причина несправностей таких агрегатів - використання неякісного палива. Справа в тому, що таке паливо містить в собі різні дрібні тверді частинки. Вони ушкоджують корпус, в першу чергу впливаючи на функціонування плунжерної пари. Потім ламаються форсунки. Тут як ніколи працює відома приказка: "Скупий платить двічі". Бажаючи заощадити на паливі, ви ризикуєте вивести з ладу дорогий ПНВТ.
Як проявляє себе поломка агрегату? По-перше, збільшується витрата палива. По-друге, з'являються шуми. По-третє, транспортний засіб стає важко запустити. Ну і на закінчення, стає помітний суттєвий спад потужності техніки.
Деякі несправності можна усунути своїми руками. Це стосується також заміни деяких зношених запчастин. Якщо ж поломка серйозніша, то без допомоги професіоналів обійтися не вийде. У деяких випадках необхідна заміна всього агрегату. Підібрати гідний екземпляр ви можете в нашому магазині.